چاپ کاتالوگ از پر سودترین فرصت ها برای طراحان گرافیک می باشد. از ویرایش عکس محصولات گرفته  تا طراحی، طرح بندی و حتی حروف چینی ، اکثر کاتالوگها از اهمیت زیادی برخوردارند که نیاز به نیروی انسانی و زمان  زیادی دارند که البته همه قابل پرداخت هستند. اما فقط به این دلیل که یک پروژه بزرگ است نباید گفت که انجام آن دشوار است. شما به عنوان یک طراح گرافیک می توانید از Photoshop، Illustrator و InDesign (فتو شاپ،  کورل و طراحی)  استفاده کنید. اما چگونه می توانید آن را مدیریت کنید؛

درست زمانی که یک مشتری از شما می خواهد مراقب چاپ کاتالوگ باشید. در اینجا سه نکته برای راهنمایی چاپی مورد علاقه من برای طراحان گرافیک وجود دارد که هر کدام در اینجا برای کمک به شما در افزایش بهره وری،کار آرایی کمک خواهند کرد:

۱: از الگوی طرح بندی استفاده کنید.باید خود بیانگر آن باشد اما ممکن است شگفت زده شوید که چند  طراح گرافیک قالب ها ی خود را بدون نیاز به قالب بندی ،  تنظیم می کنند. خودتان را از مزاحمت و جدل و هزینه های مشکلات مطبوعات رها سازید  و یک قالب کاتالوگ رایگان را  از سایت آفرنگ چاپ دانلود نمایید. سپس، طرح بندی های دو تا چهار صفحه ای سفارشی انجام دهید و کاتالوگ خود را بسازید تا بتوانید بدون هیچ گونه  سر و صدا  و هیاهویی سریعا از سبک های طرح بندی صفحه و عناصر طراحی استفاده کنید.

۲: یک توزیع کننده متخصص پیدا کنید. چرا باید وقت خود را برای پخش کردن کاتالوگ خود سرمایه گذاری کنید و برای آن پولی دریافت نکنید؟از همه ایننها گذشته، شما مشغول در کسب و کار هستید.بنابراین یک توزیع کننده برای PsPrint باشید  و با این کار می توانید برای هر فروش ۱۵ تا ۲۰ درصد دریافت کنید. بهترین بخش این است که شما می توانید به عنوان یک کارگزار چاپ عمل کنید و قطعات تکمیل شده توسط مشتریان خود را به طور مستقیم به آنها ارسال کنید، به طوری که به نظر می رسد که به طور مستقیم از شما گرفته شده است.

۳: در صورت شک و تردید، بپرسید. هیچ چیز بدتر از یک طراح مردد نیست. از هر کسی که در کار مطبوعات بوده و با طراحانی سرو کار داشته که در یک فرآیند چهار رنگی برای جرایدspot color طراحی کرده است،  سوال کنید. یا از طراحانی که انتظار می رود که یک تصویر دقیق از رنگ Pantone در فرمت CMYK تبحرر داشته باشند سوال کنید. اگر مطمئن نیستید که یک رنگ یا عنصر خاص چه زمانی از مطبوعات خارج می شود، با شرکت چاپی خود صحبت کنید. بنابراین فایل های آماده شده موجب جلوگیری از سردرگمی برای آنها نیز می شوند.