یک بروشور چاپی معمولا بعد از برگزاری یک جلسه رسمی با مشتریان طراحی می شود و یا بخشی از یک ایمیل  می باشد که ممکن است شامل یک نامه و دیگر مطالب نوشتاری باشد. وظیفه ی بروشور تقویت نکات فروش محصولات یا  خدمات و همچنین تهیه تعدادی از ابزارهای بصریست که مشتریان قادر به دریافت آنها از طریق نامه یا مکالمه نیستند. اگر شما در حال چاپ بروشور برای یک جلسه کاری یا هزاران بروشور برای در نظر گرفتن کمپین پستی مستقیم هستید ، در اینجا چند ترفند ساده برای ایجاد بروشورهایی به فروش می رسند وجود دارد.

۱.  فضای خالی دوست شماست بعضی از مردم ممکن است در حین تماس تلفنی یا صحنه ی فروش ناپدید شوند، و اکثر مردم فقط نامه های الکترونیکی را اسکن می کنند  و همچنین نامه های مستقیم  را قبل از پرتاب آنها به سطل زباله. این مورد بروشور را بعنوان آخرین گزینه در بسیاری از موارد فروش نگه می دارد. طراحی بروشور باید آسان  به چشم بیاید  و طرحش هم باید همه مطالب یا تصاویر مهم را برجسته نماید. موارد  فروش باید به معنای واقعی کلمه در صفحات بروشور آغاز شوند. برای قراردادن عناوین بروشور از فضای کافی استفاده کنید تا یک عامل جذاب  به آن اضافه کنید. مقدار مناسب فضای خالی نیز باعث می شود که بروشور مدرن باشد و زننده به نظر نرسد .

۲. از سر فصل ها و موارد زیرمجموعه ی آنها استفاده نمایید. سرفصل های خوب می توانند خواننده را از طریق مهیا کردن شفافیت و گذار بین قسمت  های متنی و تصاویر ، هدایت کنند. درباره منطق بروشور و  اینکه کدام متن باید اول، کدام دوم و کدام سوم قرار بگیرد ، فکر کنید.سپس سر فصل ها رابنویسید.اگر لازم بود، موارد زیرمجموعه ی سر فصل ها را هم بیاورید که نه تنها پاراگراف را خلاصه می کنند، بلکه جریانی از یک بخش به بخش دیگر بوجود می آورند. در یک بروشور موفقیت آمیز، اگر شما فقط عنوان سرفصل را بخوانید، می توانید موارد فروش محصول را درک کنید. سرفصل ها و زیرنویس ها همچنین در بروشور، بیشتر جنبه دعوتی دارد  تا یک نامه رسمی  به ویژه در فرمت های بزرگ

۳.  شرح  ویژگی های عکس ها و تصاویر چنانچه در بالااشاره شد،  بروشورها زمانی مفیدترین ابزار خواهند بود که یک عنصر بصری را که ممکن است از درجه فروش کم شده باشد را ارائه دهند. اطمینان حاصل کنید که فضای واقعی کافی در بروشور برای عکس های محصول یا خدمات وجود دارد. ارائه زیرنویسها در زیر هر عکس، شانس هایی را که مشتریان حداقل در عکس ها می بینند، بهبود می بخشد. بر خلاف عکس های مربوط به محصول یا سرویس که فروخته می شود، بروشور نیز باید موقعیت شرکت را از طریق طراحی گرافیک یک نام تجاری منحصر به فرد منتقل کند. بروشورهای رنگی به جای سیاه و سفید، بیشترین تاثیر را می گذارند. برای برخی تبلیغات  طراحی بروشور، این ایده ها را بررسی کنید.