یکی از موثرترین و قدیمی ترین ابزارهای تبلیغاتی استفاده از کاتالوگ های تبلیغاتی می باشد. این کاتالوگ ها معرف محصولات تولیدی یک واحد تجاری می باشد. مشتریان با خواندن و دیدن محصولات و توضیحات مندرج در ان با تولیدات شرکت شما آشنا می شوند. در سفارش کاتالوگ های تبلیغاتی همواره باید نکاتی رعایت شود که در صورت عدم دقت بر روی ان ممکن است اثر کاتالوگ ها بسیار کم شود و تنها یک هزینه اضافی بر شرکت تحمیل شود.

ویژگی های یک کاتالوگ مناسب

کاتالوگ ها بصورت های مختلفی سفارش داده می شوند. برخی از انها از کاغذهای گلاسه می باشند و برخی عادی. بتازگی کاتالوگ های اینترنتی نیز به بازار آمده اند. این نوع از کاتالوگ ها بصورت یک مجموعه پیام های مجازی برای مشتریان ارسال می شود. معمولا این نوع از کاتالوگ ها در اینستاگرام و تلگرام مورد استفاده قرار می گیرد. نمونه ی قبلی این نوع از کاتالوگ ها در مبحث ایمیل مارکتینگ گنجانده می شد که امروزه این مورد کمی منسوخ شده است.

نکاتی که درهنگام سفارش کاتالوگ باید رعایت کنید

در هنگام سفارش کاتالوگ حتی الامکان سعی نمایید از بهترین و با کیفیت ترین محصولات خود جهت معرفی استفاده کنید. حتی الامکان خدمات و تخفیفات مناسبی را در مورد محصولات لحاظ نمایید. این عمل سبب می شود فروش محصولات شما بیشتر شود. در صورتی که مایل هستید کاتالوگ کاغذی منتشر کنید سعی نمایید از ورق های گلاسه استفاده کنید. این کار باعث می شود عمر کاتالوگ های تبلیغاتی افزایش پیدا کند. از طرفی کاغذهای گلاسه معمولا بسیار مناسب طرح می پذیرند و در هنگام چاپ تصاویر از زیبایی مناسبی برخودار می شوند. بدلیل خاصیت روغنی این نوع از صفحات، تصاویر وضوع و شفافیت مناسبی پیدا می کند.

تفاوت بین بروشورهای تبلیغاتی و کاتالوگ های محصولات

گاهی ممکن است افراد بروشورهای تبلیغاتی را با کاتالوگ های محصولات اشتباه در نظر بگیرند. بروشورهای با کاتالوگ های تبلیغاتی بسیار متفاوت می باشند. تفاوت این دو در توضیحات محصول است. شما وقتی یک بروشور را منتشر می سازید موظف هستید تمامی ویژگی ها و خواص و فواید یک محصول را در زیر عکس آن درج نمایید. اما در هنگام استفاده از کاتالوگ های تبلیغاتی تنها چند خط از ویژگی های محصول را توضیح می دهید. در نتیجه زمانی که شما می خواهید در یک نمایشگاه شرکت کنید و یا قراردادی برای تولید انبوه یک محصول عقد نمایید بهتر است از بروشورهای تبلیغاتی استفاده کنید و اگر هدف شما معرفی تعداد زیادی از محصولات خود به مشتریان است بهتر است از کاتالوگ های تبلیغاتی بهره ببرید.

 

تصاویر مورد استفاده در کاتالوگ ها و تفاوت با بروشورها