تبلیغات و استفاده از بروشورهای تبلیغاتی در دنیای امروزی بسیار به چشم می آید. تمامی شرکت ها و کارخانه های صنعتی اقدام به تبلیغات می نمایند. یکی از محبوبترین شیوه های تبلیغات استفاده از کاتالوگ ها و بروشورهای تبلیغاتی می باشد. استفاده از کاتالوگ های تبلیغاتی امروزه بقدری زیاد شده است که برای پاسخگویی به نیاز بالای بازار لازم است از دستگاه هایی استفاده شود که مناسب برای این نوع فعالیت می باشند.

دستگاه چاپ افست

چاپ افست نوعی از فرایند چاپ با دستگاه های مخصوص می باشد که مناسب برای تولید کاتالوگ ها و بروشورهای تبلیغاتی در حجم بالا می باشد. در واقع زمانی که شما صحبت از تولید کاتالوگ در تیرآژ بالا می نمایید بهتر است از چاپ افست استفاده کنید. این نوع چاپ بشدت برای نمایشگاه ها و همایش های بین المللی مناسب می باشد. به دلیل توانایی بالا در تولید و استفاده از طرح های گرافیکی زیبا این نوع از چاپ به یکی از محبوب ترین چاپ های تبلیغاتی در بازار تبدیل شده است.

فرایند کار درسیستم چاپ افست

چاپ افست از سیستم رنگی خاصی استفاده می کند که دارای ستون های رنگی می باشد و در هر ستون یک رنگ به کاغذ منتقل می شود. شما برای اینکه بتوانید یک کاتالوگ مناسب داشته باشید باید مراحلی را طی کنید. ابتدای امر بحث طراحی مطرح می باشد و شما باید قبل از سفارش چاپ اقدام به طراحی خاص و منحصر به فرد برای کاتالوگ و بروشور خود نمایید. بعد از طراحی مبحث لیتوگرافی مطرح می گردد که شرکت تبلیغاتی اقدام به تهیه نمونه اولیه کاتالوگ شما با توچه سیستم رنگی افست می نماید و شما می توانید نسخه ی نمونه ی سفارش خود را مشاهده کنید. در صورت رضایت، مرحله تولید با تیراژ بالا اتفاق می افتد و شما می تواند کاتالوگ های خود را در هر طرحی و با هر تیراژی چاپ کنید.

کانون های تجاری مناسب چاپ افست

بسیاری از مشاغل می باشند که نیازمند چاپ افست می باشند. از جمله ی آنها می توانیم به مجلات و نمایشگاه های بین المللی اشاره نماییم که همواره نیازمند چاپ کاتالوگ و بروشور در تعداد بالا و با کیفیت مناسب می باشند. در واقع برای یک نشریه یا کانون مجلات هیچ راهی به جزء استفاده از چاپ افست وجود ندارد. شما می توانید با این نوع چاپ انواع طراحی های مختلف را در کمترین زمان ممکن تهیه و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه می خواهیم برخی از مشاغلی که به این نوع از چاپ محتاج می باشند را با هم مرور کنیم. با ما همراه باشید.

روزنامه‌ ها :

از حدود دویست سال پیش که روزنامه ها به زندگی بشر راه باز کردند استفاده از روش های مختلف برای تولید روزنامه مورد بررسی و کنکاش قرار گرفت. امروزه تنها با چاپ افست می توانیم تعداد بسیار زیادی روزنامه در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالایی چاپ نماییم. لزوم چاپ روزنامه و سرعت بالا برای تولید در تیراژ بالا یکی از دلایل محبوبیت چاپ افست در بین روزنامه نگاران گشته است.

کتاب ‌ها :

کتاب ها از دیرباز با روش های مختلفی چاپ می گردند. از چاپ های سنگی تا چاپ های مکانیکی. امروزه چاپ های افست و دیجیتالی برای چاپ کتاب ها مورد استفاده قرار میگیرد که به دلیل کارایی بالای چاپ افست ناشران کتاب ها برای چاپ از این دستگاه استفاده می کنند.

اسناد و مدارک مالی و قانونی :

شاید گفتن این نکته جالب باشد که بدانید که حتی تهیه و تولید مدارک قانونی و مالی نیز با چاپ افست امکان پذیر می باشد و سازمان ها و ادارات دولتی نیز از این روش برای چاپ اسناد و مدارک مربوط به واحد خود استفاده می نمایند. اطلاعات مالی مانند گزارشات سنگینی که توسط مراکز مهم دولتی چاپ می شوند نیز از طریق چاپ افست می باشد.

چاپ و بسته بندی :

اما مهمترین و پر کاربردترین واحدی که نیازند چاپ افست می باشد شرکت هایی می باشد که بشدت نیاز به بسته بندی دارند. در واقع چاپ افست یک تحول شگرف در عرصه بسته بندی بوجود آورد و قیمت تمام شده ی محصولاتی که بشدت نیازمند بسته بندی های شکیل بودند را کاهش داد.