کارت های ویزیت انواع مختلفی داشته و هرکدام مناسب برای شغلی می باشد. در این مطلب قصد داریم به روش های چاپ کارت ویزیت بپردازیم و چاپ هر یک از انواع کارت های ویزیت را با شما بررسی کنیم. باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که چاپ کارت های ویزیت یک فرایند پیچیده بوده و تنها توسط شرکت های تبلیغاتی به بهترین شکل ممکن قابلیت اجرا دارد. چاپ یک کارت ویزیت مراحل خاص خود را دارد و از طراحی اولیه تا چاپ نهایی را شامل می شود. فرایند چاپ یک کارت ویزیت مناسب، ویژگی های خاص خود را دارد و درصورتی که فرد یا یک کسب و کار به آن توجه لازم را نداشته باشد نمی تواند به یک کارت ویزیت خوب و کاربردی دست یابد.

مهمترین نکاتی که در هنگام چاپ کارت ویزیت باید به آن توجه کرد؟

وزن کارت به چه شکل باید باشد؟

وزن کارت ها شاید در نگاه اول یک موضوع کم اهمیت باشد اما یک ویژگی بسیار مهم و حیاتی برای تاثیر گذاری یک کارت تبلیغاتی می باشد. باید متوجه باشید که اگر وزن کارت تبلیغاتی کم باشد دوام و مقاومت آن نیز کم خواهد شد و اگر وزن بالایی برای آن انتخاب نمایید ممکن است سبب خستگی مخاطب برای نگهداری آن شود. وزن ایده آل برای کارت های ویزیت معمولا ۳۰۰ گرم می باشد اما شما مختارید تا وزن مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

چه رنگی برای کارت ویزیت مناسب می باشد؟

در دنیای تبلیغاتی امروز برای طراحی کارت های ویزیت از دو یا سه رنگ استفاده می کنند. البته دیده شده است که بیش از هفت رنگ نیز در آنها بکار برده شده است. رنگ ها در جذب افراد نقش اساسی دارند و کارت هایی که از رنگ آمیزی مناسبی برخوردار باشند افراد بیشتری را به خود جذب می کنند. سعی نمایید از رنگ های شاد برای کارت های ویزیت استفاده کنید. اینگونه رنگ ها مخاطبان را بیشتر نسبت به خود جذب می نمایند.

کمیت و تعداد چاپ کارت های ویزیت :

کارت های ویزیت معمولا در نسخه های متعددی چاپ می شود و دلیل آن نیز مربوط به هزینه چاپ دوباره آن می باشد. در نتیجه برای کارت های ویزیت خود سعی کنید خست به خرج ندهید و تعداد زیادی از کارت های تبلیغاتی را به شرکت های مربوطه سفارش دهید.

چاپ کارت های ویزیت چگونه است؟

برای چاپ کارت های ویزیت از فناوری های مختلفی استفاده می شود که ما در ادامه مطلب می خواهیم برخی از آنها را برای شما توضیح دهیم.

چاپ افست کارت های تبلیغاتی :

چاپ افست یکی از معمول ترین و رایج ترین انواع چاپ در کشور ما می باشد و به دلیل سابقه ی خوبی که در ایران داشته بیشتر توسط فعالان این حوزه مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ افست بر مبنای چهار رنگ ارغوانی، سیاه، زرد و آبی طراحی شده است و یکی از ارزانترین انواع چاپ بشمار می آید. برای کسب و کارهایی که نیازمند تیراژ بالا می باشند این نوع از چاپ کارت ویزیت بسیار مناسب است زیرا برای تولید در تیراژ بالا کاربرد دارد.

چاپ دیجیتال کارت های ویزیت :

اگر قصد دارید تعداد کم و در زمان بسیار کوتاه کارت ویزیت چاپ نمایید می توانید از چاپ دیجیتال استفاده کنید اما باید هزینه ی بالای آن را به جان بخرید. چاپ های دیجیتال مانند پرینترهای اداری کار می کنند و با حرارت پودرهای رنگی را بر روی کاغذ کارت ویزیت منتقل می نمایند. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که در تعداد برابر چاپ افست برتری قابل توجهی نسبت به چاپ دیجیتال دارد. چاپ افست در میان طراحان معمولا بسیار بیشتر از چاپ دیجیتال کاربرد داشته و دلیل آن قیمت مناسب در تیراژ بالا می باشد.