• تهران‏، میدان انقلاب، قبل از جمالزاده شمالی بن بست قائم مقام پلاک 8 واحد 2

استعلام تعرفه قیمت چاپ کاتالوگ

با توجه به اهمیت داشتن یک کاتالوگ در دنیای تجارت امروز و آگاه بودن به این موضوع که کاتالوگ شما نماینده شما در زمانی که شما پیش مشتری خود حضور ندارید هست ، باید این اصل را مورد توجه قرار دهیم که هزینه کردن برای داشتن کاتالوگ فقط و فقط یک سرمایه گذاری خواهد بود و واژه هزینه تنها یک فعل اشتباه می باشد.

طراحی و چاپ کاتالوگ

نکته مهم در انتخاب مناسب یک کاتالوگ

۱ -تعداد صفحه مناسب برای طراحی کاتالوگ ؟

ابتدا لازم است که شما شناخت کاملی از کاتالوگ و بروشور داشته باشید و فرق این دو را به خوبی متوجه شده باشید ، همه روزه دوستانی با مجموعه ما تماس می گیرند و با در خواست کاتالوگ سوال خود را مطرح می نمایند ولی بعد چند لحظه صحبت متوجه این موضوع می شوند که محصول درخواستی آنها یک تراکت می باشد نه یک کاتالوگ !

شما برای معرفی کلی و اجمالی در رابطه با خدمات و محصولات خود نیاز به یک کاتالوگ دارید، که در آن به شرح خدمات و محصولات خود می پردازید. تفاوت بروشور با کاتالوگ در چیست ؟! بروشور به توضیح کامل از یک محصول یا شرح کامل یک خدمات می پردازد. در بروشور بیشتر توجه به جزئیات می شود. اما در کاتالوگ مهم کلیات یک محصول یا خدمات می باشند.

طراحی و چاپ کاتالوگ

شما در طراحی کاتالوگ خود نباید روی جلد را به معرفی خدمات یا محصولات خود اختصاص دهید ! کمی سخاوت در طراحی لازمه کار می باشد. پس روی جلد کاتالوگ را به لوگو و شعار خود اختصاص دهید ، پشت جلد کاتالوگ را به آدرس و اطلاعات تماس و حتی می تواند جایگاه سخن آخر اختصاص دهید.

با توجه به میزان حجم اطلاعات خود می توانید یک فهرست ابتدایی داشته باشید. اما در نهایت شما باید یک جلد زیبا و صفحات داخلی مجزا برای کار خود در نظر بگیرید.

۲ – تعداد صفحات کاتالوگ

ضریب صفحات را بر اساس عدد ۴ باید در نظر بگیرید . به این صورت که در کمترین حالت یک کاتالوگ شامل جلد و پشت جلد و ۲ صفحه داخلی می باشد که مجموعا ۴ صفحه می گردد. آیتم بعدی ۸ صفحه / ۱۲ صفحه / ۱۶ صفحه / ۲۰ صفحه / ۲۴ صفحه / ۲۸ صفحه / ۳۲ صفحه / ۳۶ صفحه و ….

۳ – نوع کاغذ مورد استفاده در تهیه کاتالوگ

هرچقدر گرماژ کاغذ مورد استفاده بالاتر باشد در تعداد صفحات کمتر باعث استواری بیشتر می گردد. اما تعداد صفحات از ۲۴ صفحه که بالاتر شود باید گرماژ کاغذ را پائین تر در نظر بگیرید. اگر گرم کاغذ خیلی بالا باشد باعث بد جلوه دادن و غیر حرفه ای بودن کاتالوگ شما خواهد شد. در یک توضیح کوتاه اینطور می توان نتیجه گیری کرد برای کاتالوگ هایی با تعداد ۴ الی ۱۶ صفحه گرماژ کاغذ ۲۵۰ الی ۳۰۰ گلاسه مناسب می باشد . تعداد صفحات بالاتر از ۲۰ می تواند تلفیقی از جلد ۳۰۰ گرمی و صفحات داخلی ۱۷۰ الی ۲۰۰ گرمی باشد .

۴ – خدمات جانبی برای چاپ کاتالوگ

استفاده از پوشش سلفون مات یا براق، سلفون های امنیتی و فانتزی چند رنگ ، یوی ، ورنی، طلاکوب یا نقره کوب ، استفاده از کلیشه برجسته ، استفاده از رنگ پنجم ( رنگ های فسفری، طلایی و رنگ های پنتون ) و … همه و همه می تواند در زیباتر شدن یک کاتالوگ سهم بسزایی ایجاد کند. پس از مشاور چاپ و طراحی خود درخواست کنید که پیشنهادات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

۵ – تیراژ چاپی کاتالوگ ؟

با توجه به شناخت در مورد ۲ مدل چاپ رایج که با نام دیجیتال یا افست شناخته می شوند باید چاپ افست را یک چاپ کم هزینه و با کیفیت بالا در تیراژ بالا نام برد و چاپ دیجیتال را یک چاپ گران اما بدون محدودیت در تیراژ حتی یک عدد نام برد . مجموعه ما خدمات چاپ افست جهت تولید کاتالوگ را انجام می دهد، پس حداقل تیراژ تولید یک کاتالوگ را باید ۱۰۰۰ عدد در نظر گرفت. تیراژ ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ هزار عدد به مراتب قیمت مناسب تری برای هر جلد خواهد داشت.

قیمت های فوق بر اساس حداقل تعداد ۱۰۰۰ عدد می باشد / چاپ افست
تعداد صفحات سایز قیمت هر جلد
گلاسه تمام رنگی ۳۰۰ گرمی بهمراه سلفون براق یا مات صحافی منگنه
۸
آ۴ تماس بگیرید
گلاسه تمام رنگی ۳۰۰ گرمی بهمراه سلفون براق یا مات صحافی منگنه
۱۲
آ۴ تماس بگیرید
گلاسه تمام رنگی ۳۰۰ گرمی بهمراه سلفون براق یا مات صحافی منگنه ۱۶
آ۴ تماس بگیرید
جلد گلاسه ۲۵۰ گرمی سلفون دار داخلی ۱۵۰ بدون پوشش صحافی منگنه ۲۰
آ۴ تماس بگیرید
جلد گلاسه ۳۰۰ گرمی سلفون دار داخلی ۱۷۰ بدون پوشش صحافی منگنه ۲۴
آ۴ تماس بگیرید
جلد گلاسه ۳۰۰ گرمی سلفون دار داخلی ۲۰۰ بدون پوشش صحافی منگنه ۲۸
آ۴ تماس بگیرید
گلاسه تمام رنگی جلد ۳۰۰ گرمی داخلی ۱۷۵ گرمی بهمراه سلفون براق یا مات صحافی منگنه ۳۲
آ۴ تماس بگیرید
جلد ۲۵۰ گلاسه پوشش سلفون داخلی ۱۵۰ گرم بدون پوشش ۲۴
آ۴ تماس بگیرید
برای استعلام سایر ابعاد و صفحات بیشتر به دفتر مجموعه تماس بگیرید