طبق تحقیقات، مشخص شده است که در صورت طراحی صحیح کاتالوگ های تبلیغاتی می توان فروش یک شرکت را تا میزان ۲۰ درصد افزایش داد. کاتالوگ صحیح به کاتالوگی گفته می شود که از متنی غنی و تصاویری حرفه ای استفاده کرده باشد. کیفیت کاتالوگ و محل توزیع آن نیز نقش مهمی در افزایش جذب مشتری دارد. صحبت از محل توزیع به میان آمد. بهتر است به این نکته اشاره کنیم که در هنگام توزیع کاتالوگ بهتر است بازارهای هدف خود را مشخص کنید و در محیط های مشخصی اقدام به توزیع کاتالوگ نمایید. این امر سبب افزایش بهره وری توزیع کاتالوگ ها به میزان بسیار زیادی می شود.

کاتالوگ های تبلیغاتی یا سایر ابزارها؟

برای پاسخ به این سوال لازم است شما را به توجه در مورد یک موضوع دعوت کنم. شما زمانی کهی ک کاتالوگ تبلیغاتی را در دست می گیرد وارد یک دنیای تبلیغاتی جدید می شوید. این کاتالوگ مانند یک البوم عمل می کند و اگر به درستی طراحی شده باشد سبب جذب مخاطب و ترغیب آن به مطالعه مابقی محصولات می شود. اما اگر شما از سایر ابزارهای تبلیغاتی استفاده نمایید تنها به اثر کوتاه مدت آنها اکتفا کرده اید. بطور مثال زمانی که شما از کارت های ویزیت استفاده می کنید تنها یک محصول یا خدمت را به مشتری معرفی می کنید. کارت های ویزیت نه می تواند تصاویر زیبایی را در خود جای دهد و نه می تواند توضیحات کافی را به مشتری منتقل کند. اگر هم از سررسیدها یا کتاب های زینتی استفاده کنید دچار مشکلی دیگر می شوید. هزینه کتاب ها و سررسیدها در مقایسه با کاتالوگ ها بسیار زیاد می باشد. در صورتی که تقریبا اثر مستقیم این دو باهم تفاوت چندانی ندارد.

اهمیت کاتالوگ ها در صنایعی مانند دکوراسیون و رستوران داری

بعضی از مشاغل می باشد که کاتالوگ ها عنصر مهمی در بازاریابی آنها می باشد. بطور مثال طراحان دکوراسیون و رستوران دارها موظف به استفاده از کاتالوگ می باشند. این صنایع به دلیل اینکه با محصولاتی سر و کار دارند که جلوه و زیبایی آنها بسیار مهم می باشد نیازمند ابزار تبلیغاتی می باشند که بتواند تمامی وجوه محصولاتشان را بصورت بصری به مشتری منتقل کند. این امر تنها در کاتالوگ ها امکان پذیر می باشد. شما می توانید در کاتالوگ های تبلیغاتی تمامی وجوه یک غذا و یا یک رستوران شیک را به مشتری منتقل کنید. از طرفی یک طراح داخلی چطور می تواند ویژگی های شغلی خود و یا نمونه های کار خود را در یک کارت ویزیت بگنجاند؟ صد در صد یک طراح داخلی برای معرفی شغل خود نیازمند استفاده از کاتالوگ های تبلیغاتی می باشد.

 

اهمیت داشتن کاتالوگ ها در دنیای امروزی